کدخبر : 109

در حالی که رئیس‌جمهور از پرداخت کارت اعتباری هفت تا ۱۴ میلیون تومانی به عنوان بسته معیشتی ماه رمضان به ۶۰ میلیون نفر خبر داده، وزیر کار می‌گوید که مشمولان یارانه معیشتی یک یارانه اضافه در ماه رمضان دریافت می‌کنند.

در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در این هفته رئیس‌جمهور از اختصاص بسته معیشتی در ماه رمضان خبر داد.

 

براساس اظهارات حسن روحانی، دولت می‌خواهد در هفته اول ماه رمضان به مردم بسته معیشتی بدهد و این بسته معیشتی در قالب کارت اعتباری اختصاص داده می‌شود.

 

همچنین در ویدیویی که از این جلسه در برخی از رسانه‌ها منتشر شد، رئیس‌جمهور گفته است:

 

مشمولان این طرح ۶۰ میلیون نفر از جمعیت کشور است.

 

این یارانه به صورت کارت اعتباری پرداخت می‌شود.

 

پشتوانه این کارت‌های اعتباری سهام عدالت، یارانه‌ها، اوراق و … است.

 

دارندگان سهام عدالت که سهامشان یک میلیون تومانی است، کارت اعتباری ۱۴ میلیون تومانی و برای سهامداری که سهامش ۵۳۲ هزار تومانی است کارت اعتباری هفت میلیون تومانی دریافت می‌کند.

 

اما امروز محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره سبد معیشتی ماه رمضان اعلام کرد که تمامی افراد یارانه‌بگیر معیشتی که حدود ۶۰ میلیون نفر از مردم هستند و از سبد حمایتی استفاده می‌کنند، معادل آن یارانه معیشتی را یک‌ ماه مازاد بر آنچه که در ماه رمضان دریافت می‌کنند، در اختیارشان قرار گیرد.

 

او همچنین گفته که، در ماه رمضان همه آن ۶۰ میلیون نفری که یارانه معیشتی می‌گیرند می‌توانند از این سبد معیشتی حمایتی ویژه ماه رمضان استفاده کنند.

 

یعنی در حالی که رئیس‌جمهور از پرداخت کارت اعتباری هفت تا ۱۴ میلیون تومانی به عنوان بسته معیشتی ماه رمضان به ۶۰ میلیون نفر خبر داده، وزیر کار می‌گوید که مشمولان یارانه معیشتی یک یارانه اضافه در ماه رمضان دریافت می‌کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: