رئیس سازمان بورس | مجید عشقی | سهام عدالت | بورس کالا

کدخبر : 308

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: سود سهام عدالت سر موعد مقرر به حساب سهامداران واریز خواهد شد.

 مجید عشقی گفت: معاملات آتی کالاها در بورس‌های کالایی باعث می‌شود تا ضمن پیش‌بینی نوسان قیمت کالاها، کسانی که در این بازار به عنوان مصرف کننده، فروشنده یا سرمایه گذار فعالیت می‌کنند، بتوانند زمینه ریسک‌های ناشی از نوسانات قیمت را کنترل کنند.

‌ رئیس سازمان بورس درباره زمان پرداخت سود سهام عدالت، گفت: اکنون بیش از ۹۵ درصد از سود سهام از شرکت‌ها دریافت شده و سود سهام عدالت سر موعد مقرر به سهامداران پرداخت می‌شود.

وی گفت: چند شرکت داریم که به دلیل عدم وجوه نقدینگی یا افزایش سرمایه‌ای که داشتند، سود را پرداخت نکردند که این عدد در حد سه تا ۴ درصد از کل سود سهام عدالت است.

عشقی با بیان اینکه به دلیل منافعی که برای سهامداران سهام عدالت قائل هستیم، افزایش سرمایه‌ها را برای مشمولان نیز اعمال می‌کنیم، اظهار داشت: شرکت‌هایی که سود سهام عدالت را پرداخت نکردند، از مراجع قانونی پیگیری می‌کنیم، اما عدد قابل توجهی نیست و منعی برای پرداخت سود سهام عدالت وجود ندارد.

وی همچنین در مورد برگزاری انتخابات هیأت مدیره شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت، گفت: این موضوع در کارگروهی زیرمجموعه شورای عالی بورس در حال بررسی است، اما هنوز تصمیم گیری نهایی انجام نشده است.

برخورد با سهام سرخابی‌ها طبق مقررات

عشقی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در صورت عدم استقبال از پذیره نویسی سرخابی‌ها، سازمان بورس چه برنامه‌ای را برای سهام این دو باشگاه در دستور کار قرار می‌دهد، اظهار داشت: با سهام باشگاه استقلال و پرسپولیس طبق مقررارت عمل می‌کنیم.

رئیس سازمان بورس اظهار داشت: سهام این ۲ باشگاه نیز مانند دیگر عرضه‌ها دارای متعهد پذیره نویسی است که موظف هستند تا طبق مقررارت به این مسائل ورود کنند.

عشقی به آخرین اقدامات انجام شده برای تغییر دامنه نوسان اشاره کرد و گفت: قرار بر این است تا دامنه نوسان به صورت تدریجی افزایش پیدا کند، اما این اقدام در بازاری متعال اجرا خواهد شد و زمان دقیق آن را هیئت مدیره سازمان مشخص می‌کند.

رئیس سازمان بورس به برنامه‌های سازمان بورس برای کاهش کارمزد کارگزاری‌ها اشاره کرد و افزود: اکنون برنامه‌ای در دستور کار نیست، سال گذشته مبلغ کارمزد کارگزاری‌ها کاهش پیدا کرد.

وی ادامه داد: بخشی از کارمزدها نیز به صورت روزانه وارد صنعت توسعه بازار می‌شود و اکنون دیگر بحثی مطرح نیست.

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: