تیم ملی ایران | تیم ملی انگلیس| ترکیب تیم ملی ایران

کدخبر : 777

سرمربی تیم ملی ایران ترکیب تیم ملی ایران را در مصاف با تیم ملی انگلیس اعلام کرد.

تیم ملی فوتبال ایران از قدرتمند ترین تیم هایی آسیایی به شمار میرود. تیم ملی فوتبال ایران زیر نظر فدراسیون فوتبال ایران به فعالیت می پردازد. در حال حاضر سرمربی تیم ملی ایران کارلوس کی روش است. بازی امروز تیم ملی ایران و تیم ملی انگلیس در کشور قطر برگزار می شود. تیم ملی فوتبال کشورمان در اولین بازی خود در مرحله گروهی جام جهانی 2022 قطر برابر انگلیس از پیراهن قرمز استفاده خواهد کرد و انگلیس نیز پیراهن سفید خود را بر تن می‌کند.

ساعت بازی فوتبال ایران_انگلیس

تیم ملی

تیم های ملی انگلیس و ایران در چارچوب دیدارهای دور اول مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۲۲ به مصاف هم خواهند رفت.

گفتنی است بازی ایران و انگلیس امروز دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت۱۶:۳۰برگزار می شود.

ترکیب تیم ملی ایران مشخص شد

تیم ملی

کارلوس کی روش در ترکیبی جالب توجه تیمش را مهیای اولین جدال مقابل انگلیس کرده است؛ ترکیبی که هرچند مطابق پیش بینی ورزش سه بود اما همچنان سورپرایزهای جالبی را شامل می شود.

در دروازه تیم ملی علیرضا بیرانوند چهارمین حضورش در ترکیب تیم ملی و در جام جهانی را پشت سر خواهد داشت. او که در جام جهانی قبلی و در روسیه با مهار پنالتی رونالدو خبرساز شده بود، اکنون باید برابر خط حمله فوق العاده انگلیس به دنبال نمایش توانایی های خود باشد.

در قلب دفاعی مرتضی پورعلی گنجی در کنار مجید حسینی قرار خواهد گرفت. ترکیبی که در جام جهانی قبلی کنار هم قرار گرفته بودند و با شناخت مناسبی اکنون بار دیگر حاضر شده اند و باید دید مقابل انگلیس چه عملکردی خواهند داشت. 

نکته جالب اینکه در سیستم در نظر گرفته شده توسط کارلوس کی روش به عنوان سومین مدافع در قلب دفاعی و ترکیب تیم ملی حاضر شده است.

در سمت چپ دفاعی میلاد محمدی حاضر شده و در سمت دیگر هم صادق محرمی. دو بازیکنی که قطعا کار سختی برابر وینگرهای تهاجمی حریف خواهند داشت و باید دید فرصتی برای حضور در بخش هجومی نصیب آنها خواهند داشت. 

در خط میانی نیز علی کریمی در کنار احمد نوراللهی حاضر شده است. دو بازیکنی  که نقش پررنگی در این جدال خواهند داشت و باید نبض خط میانی و همچنین شرایط تاکتیکی تیم ملی را تحت کنترل خود در بیاورند. این در حالی است که احتمالا نوراللهی با فرصت بیشتری برای حضور در فاز تهاجمی همراه شود.

احسان حاج صفی نیز به عنوان وینگر چپ و علیرضا جهانبخش در سمت راست و به عنوان وینگر راست در همکاری با صادق محرمی خواهند بود.

در نهایت در خط حمله ایران را مهدی طارمی شکل خواهد داد. 

 

ماجرای زانو زدن تیم انگلیس  قبل بازی چه بود؟

 

تیم ملی

بازیکنان تیم‌ملی فوتبال انگلیس قصد دارند پس از یورو ۲۰۲۰، این بار در جام جهانی ۲۰۲۲ در ابتدای بازی‌ها زانو بزنند؛ حرکتی که در محکومیت نژادپرستی است.

به گزارش ایسنا، پس از مرگ جورج فلوید آمریکایی در سال ۲۰۲۰ به دست پلیس این کشور، دوباره موجی از اعتراض‌ها درباره رفتار تبعیض‌آمیز با سیاه‌پوستان شکل گرفت. هم‌چنین با این اتفاق کمپین Black Lives Matter که از سال ۲۰۱۳ شروع به کار کرده بود، بیش‌تر از قبل بر سر زبان‌ها افتاد.

مرگ جورج فلوید تاثیرش را روی فوتبال هم گذاشت و بازیکنان زیادی نسبت به آن واکنش نشان دادند تا این که کار به داخل زمین فوتبال هم کشیده شد. این جا بود که بازیکنان لیگ برتر انگلیس به صورت نمادین پیش یا پس از سوت بازی، زانو می‌زدند تا مخالفت‌شان را درباره رفتارهای تبعیض‌آمیز علیه سیاه‌پوستان اعلام کنند. آن‌ها حتی این حرکت را در یورو ۲۰۲۰ انجام دادند.

البته این حرکت در ادامه مخالفانی حتی در بین سیاه‌پوستان پیدا کرد و بعضی از بازیکنان مانند ویلفرد زاها از زانو زدن خودداری کردند چرا که معتقد بودند این حرکت، ویژگی یک کنش اعتراضی را از دست داده و کمکی به بهبود وضعیت سیاه‌پوستان نکرده است.

ساوتگیت، سرمربی تیم‌ملی انگلیس در جریان یورو ۲۰۲۰ در واکنش به این که زانو زدن خاصیت خودش را از دست داده، گفته است: "ما در شرایطی هستیم که به نظر می‌رسد برخی فکر می‌کنند این یک موضع سیاسی است و به همین دلیل با آن موافق نیستند. اما این دلیلی نیست که بازیکنان ما این کار را انجام می‌دهند. ما از یکدیگر حمایت می‌کنیم."

مخالفت با زانو زدن بازیکنان فوتبال حتی به سیاست هم کشیده شد و تعداد از نمایندگان محافظه‌کار انگلیس، واکنش منفی نسبت به این حرکت داشتند. حتی بوریس جانسون، نخست وزیر پیشین انگلیس هو شدن بازیکنان انگلیس در یورو ۲۰۲۰ به خاطر زانو زدن‌شان را محکوم نکرد که واکنش منفی حزب کارگر را به همراه داشت.

به جز بوریس جانسون، پریتی پاتل، وزیر کشور پیشین انگلیس هم انتقاداتی که نسبت به حرکت اعتراضی بازیکنان تیم‌ملی کشورش مطرح کرد و حتی مدعی شد که هواداران این حق انتخاب را دارند که بازیکنان را هو کنند. این اظهارات باعث شد که پاتل مورد هجمه افراد مختلفی قرار بگیرد اما اوج واکنش‌های منفی علیه وزیر کشور پیشین انگلیس پس از شکست در فینال یورو ۲۰۲۰ مقابل ایتالیا رقم خورد؛ جایی که او حملات نژادپرستانه به راشفورد، ساکا و سانچو که پنالتی‌های‌شان را در بازی با ایتالیا از دست داده بودند، محکوم کرد.

تایرل مینگز، مدافع تیم‌ملی انگلیس در واکنش به وزیر کشور انگلیس نوشت: "شما نمی‌توانید در ابتدای مسابقات با برچسب زدن به پیام ضدنژادپرستی ما به عنوان "ژست سیاسی" آتش بیار معرکه باشید و سپس وانمود کنید که از همان چیزی که ما علیه‌اش مبارزه می‌کردیم، منزجر هستید."

با همه این اوصاف، حالا بازیکنان تیم‌ملی انگلیس در دیدارهای جام جهانی ۲۰۲۲ قطر قصد دارند زانو بزنند تا اعتراض‌شان را نسبت به مسائل مختلف اجتماعی در یک رویداد بزرگ دیگر اعلام کنند. گرت ساوتگیت، سرمربی انگلیس درباره این تصمیم تیمی توضیح داده است: "این چیزی است که ما به عنوان یک تیم برای آن ایستاده‌ایم و برای مدت طولانی انجام داده‌ایم."

هم‌چنین هری کین، کاپیتان تیم‌ملی انگلیس قصد دارد در دیدارهای جام جهانی بازوبند کاپیتانی رنگین‌کمان در حمایت از هم‌جنسگرایان را به بازویش ببندد. این در حالی است که فیفا به خاطر مخالفت قطر میزبان با هم‌جنس‌گرایان، کاپیتان‌های تیم‌های ملی را از بستن بازوبند کاپیتانی رنگین‌کمان منع کرده است.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: