بن سلمان| ولیعهد بن سلمان| بن سلمان جوانترین وزیردفاع

کدخبر : 788

بر اساس فرمان پادشاه عربستان، به مناسبت پیروزی تیم ملی فوتبال این کشور، تمامی بخش های دولتی و خصوصی و تمامی مراکز آموزشی روز چهارشنبه تعطیل است.

تصاویری از «بن سلمان» در لحظه برد تاریخی مقابل آرژانتین را ببینید. در همین راستا، سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان سعودی اعلام کرد که چهارشنبه (فردا) تعطیل رسمی است.این تصمیم پس از پیشنهاد بن سلمان ولیعهد این کشور و به مناسبت پیروزی تیم ملی فوتبال این کشور بر تیم فوتبال آرژانتین اتخاذ شد.محمد بن سلمان در ۳۱ اوت ۱۹۸۵، در جده دیده به جهان گشود. نام مادر وی فهدة بنت فلاح بن سلطان آل حثلین العجمی است و ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان سعودی پدر او میباشد ، محمد بن سلمان بزرگ ترین پسر ملک سلمان و از زن سوم او است.محمد بن سلمان نایب رئیس مجلس وزیران و وزیر دفاع عربستان سعودی و نیز جوانترین وزیر دفاع در جهان است.

بن سلمان

تیم ملی فوتبال عربستان در گروه ۳ جام جهانی ۲۰۲۲ قطر موفق شد تیم قدرتمند آرژانتین را با نتیجه ۲ بر ۱ شکست دهد.

خوشحالی بن سلمان

چکیده ای از بیوگرافی محمد بن سلمان

نام:محمد بن سلمان آل سعود

زاده:۳۱ اوت ۱۹۸۵

زادگاه:جده

پیشه:سیاستمدار

دین:اسلام

ملیت:عربستان سعودی

وضعیت تاهل:متاهل

ازدواج محمد بن سلمان

بن سلمان متاهل

در سال ۲۰۰۸ محمد بن سلمان با ساره، دختر عموی خود ازدواج کرد و هم اکنون حاصل ازدواج این زوج، چهار فرزند( دو دختر و دو پسر) می باشد. برخلاف بسیاری از دیگر مردان در این کشور، محمد بن سلمان بنا به گفته خودش، تک همسری را برگزیده است. او گفته بدین دلیل با همسرش به سفر نمی رود که آرامش خانواده اش حفظ شود و همچنین گفته که من می خواهم همسر و فرزندانم یک زندگی عادی و دور از فشارهای سیاسی داشته باشند و همسرم نیز همین را می خواهد. بعضی منابع عرف حاکم بر جامعه عربستان را علت اصلی این موضوع می دانند.

فعالیت های محمد بن سلمان

بن سلمان

محمد بن سلمان مدرک لیسانس حقوقش را از دانشگاه ملک سعود، در شهر ریاض گرفت. بعد از فراغت از تحصیل با مدرک حقوق، شروع به تأسیس چندین شرکت تجاری و اقتصادی کرد و از سال ۲۰۰۷ وارد دنیای سیاست و تصدی مناصب سیاسی شد. زمانی کـه پدر او استاندار ریاض بود، درسال ۲۰۰۹ میلادی یعنی در سن ۲۴ سالگی به عنوان مشاور ویژه پدرش منصوب شد ولی از سال ۲۰۱۳ حرکت او بـه سوی قدرت آغاز شد؛ زمانی کـه نامش به عنوان رئیس دربار کـه جایگاهی معادل وزارت داشت، اعلام شد. یکسال پیش از آنکه پدرش، بعد از مرگ نایف بن عبدالعزیز، بـه مقام ولیعهدی عربستان سعودی برسد. ملک عبدالله بن عبدالعزیر پادشاه عربستان سعودی در ژانویه سال ۲۰۱۵ فوت کرد و محمد بن سلمان در سن ۷۹ سالگی بر تخت پادشاهی عربستان نشست.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: