علی کریمی|حواشی علی کریمی|علی کریمی جادوگر

کدخبر : 798

تصویری از هاوش پسر بزرگ علی کریمی منتشر شد که سن و سال او باعث تعجب همه شد.

هاوش و هیرسا دو پسر علی کریمی هستند که البته به نظر می‌رسد ژن جادویی علی کریمی در فوتبال را به ارث نبرده باشند و علیرغم اینکه در نونهالی و خردسالی در بیشتر تمرینات در کنار علی کریمی حضور داشتند، نتوانستند یا نخواستند این مسیر را ادامه دهند.علی کریمی در سال 1378 در 21 سالگی با سحر داوری (اصالتا تورک زبان) ازدواج کرد که ثمره این زندگی یک دختر بنام «هیما» و دو پسر بنام «هاوش و هیرسا» است.علی کریمی متولد 17 آبان 1357 در کرج ، بازیکن بازنشسته فوتبال است.تا مقطع دیپلم تحصیل کرد اما از 12 سالگی پا به توپ شد تا اینکه با پرسپولیس درخشید و در تیم ملی لقب جادوگر را گرفت سپس بعنوان مارادونای آسیا مشهور شد.او با 178 سانتی متر قد در پست هافبک نجومی بازی می کرد و حالا در کنار علی دایی، یکی از محبوب ترین چهره های ورزشی چند سال اخیر می باشد.

 

خانواده و اصالت

علی کریمی

«محمد علی کریمی پاشایی» با نام معروف شده «علی کریمی» (Ali Karimi) بعنوان فرزند سوم یک خانواده با اصالت لاهیجانی در کرج متولد شد.دو برادر بزرگتر و یک خواهر کوچکتر از خود دارد، پدرش «ولی‌ الله کریمی» فوتبالیست محلی و مادرش «آببند پاشاکی» خانه دار است.

کودکی و شیشه ها

مادرش: علی پر جنب و جوش و سرشار از انرژی ، فکر و ذکرش فوتبال بود. در دوران کودکی و نوجوانی تا دلتان بخواهد شیشه همسایه ها و خانه مان را شکسته است.خلاصه همه اهل محل از دست فوتبال و علی و دوستانش آسایش نداشتند.

فوتبالی مبتدی

علی کریمی

 

فوتبال خود را از سال 1369 در 12 سالگی با تیم نوجوانان «باشگاه نفت» تهران آغاز کرد جایی که برادر بزرگ‌ ترش فرشید یک سال پیش از او در آن بازی می‌ کرد.

سربازی در فتح

بعد از چند تغییر باشگاه به فتح تهران رفت جایی که ابتدا در رده جوانان بازی می کرد تا اینکه سال 1375 ر 18 سالگی به تیم بزرگسالان راه یافت.او به مدت دو فصل بعنوان خدمت سربازی خود را در این تیم سپری کرد.

قرارداد با استقلال

علی کریمی

علی کریمی با درخشش در تیم فتح با پیشنهاد جذاب استقلال و پرسپولیس روبرو شد تا جایی که 20 بهمن 1376 با استقلال تهران قرارداد داخلی امضا کرد.در این تفاهم نامه قرار بود با پیش پرداخت 5 میلیون تومانی که می گیرد از ابتدای فصل 77 به پیراهن این تیم به میدان بیاید.با این حال هواداران استقلال که از امضای قرارداد او با تیمشان مطلع نبودند برخورد نامناسبی با وی داشتند که او با فسخ قرارداد با پرسپولیس وارد مذاکره شد.

پرسپولیس تا تیم ملی

علی کریمی

کریمی بعد از توافق با پرسپولیس در خرداد 1377 زمان مربیگری «ایویکا مت‌ کوویچ» به پرسپولیس پیوست و 22 شهریور این سال مقابل پلی اکرین اصفهان به میدان رفت.او اولین گل خود با پیراهن پرسپولیس را در مقابل سایپا در تاریخ 10 مهر 1377 به ثمر رساند و یک روز بعد از سوی منصور پورحیدری به تیم ملی فوتبال ایران دعوت شد.

از امارات تا آلمان

علی کریمی

 

کریمی سال 1380 به الاهلی امارات پیوست و همان سال بعنوان بهترین بازیگن لیگ امارات انتخاب شد و در 4 سال حضور خود در این تیم با 69 بازی 45 گل به ثمر رساند.این درخشش باعث پیشنهاد بایرمونیخ آلمان شد که در نهایت این انتقال در سال 84 زمان سرمربیگری فیلیکس ماگات صورت گرفت.متاسفانه او در دو سال حضور در بایرن چندین بار مصدوم شد که باعث شد بیشتر بازی ها نیمکت نشین باشد و در 44 بازی تنها 4 گل به ثمر رساند و 4 پاس گل نیز داد.

بازیکن سال آسیا

علی کریمی

این بازکین در جام ملت های آسیا 2004 با تیم ملی به مقام سوم رسید و همزمان بعنوان آقای گلی مسابقات مشترکا با «علاء حبیل» از بحرین دست یافت.او در همین سال جایزه مرد سال فوتبال آسیا را از کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) دریافت کرد.

از غرب تا عرب

علی کریمی

علی کریمی با پایان یافتن قرارداد خود با بایرن ابتدا یکسال به «القصر» و سپس یکسال به «السیلیه» (قطر) پیوست سپس بصورت قرضی به پرسپولیس آمد.سال 1388 یکسال در آستیل آذین بود سپس سال 1389 به دعوت فیلیکس ماگات به تیم شالکه 04 آلمان پیوست اما تنها دو بازی به میدان رفت و به پرسپولیس بازگشت.

خداحافظی با تراکتور سازی

علی کریمی سال 92 با وجود درخواست اغلب تیم ها برای حضور وی به پیشنهاد تراکتور تبریز جواب مثبت داد تا آخرین روزهای فوتبالی خود را با این تیم به پایان برساند.او بعد از یک فصل بازی در 29 تیر 1393 در 36 سالگی برای همیشه از فوتبال خداحافظ کرد.

علی کریمی ناموفق در مربیگری

علی کریمی

3 مهر ماه 1393 علی کریمی بعنوان دستیار کیروش در تیم ملی معرفی شد اما پس از مدتی کوتاهی در 9 دی 1393 پیش از جام ملت ها از سمت خود کناره گیری کرد.او سال 1396 هم سرمربی تیم نفت تهران شد اما در نهایت بخاطر اختلافات ملی جدا و سرمربیگری سپیدرود رشت را چند هفته برعهده گرفت.

همسر علی کریمی عامل پیوستن به تراکتور

تورک بودن همسر علی کریمی برای اصرارهای همیشگی او در تمام مدتی که روزنامه ها به دنبال راهی برای حضورش در پرسپولیس بودند کفایت می کرد.همسر کریمی از او خواست اگر قرار به پایان فوتبالش است، حداقل یک سال هم در تبریز توپ بزند.

علی کریمی از مسافر کشی تا ساخت و ساز

 

علی کریمی

علی کریمی شماره هشت تاریخی فوتبال ایران سال ها قبل ، پیش از آنکه ردای جادوگری بر تن کند، در کرج مسافرکشی می کرد.او با پیکان گوجه ای خود زمانی که بعنوان پدیده در فتح بازی می کرد و حتی در پرسپولیس هم قبل و بعد از تمرین با ماشین خود کار می کرد تا خرج خود را در بیاورد.بعدا با حامد کاویانپور شراکتی وارد ساخت و ساز شد سپس با همکاری خداداد عزیزی و مجید ساعدی در شرکت پوشاک ورزشی مجید سرمایه گذاری کرد.

علی کریمی طرفدار رئال و میلان

دوستان نزدیکش که حرص و جوش خوردن های او در تماشای فوتبال دو تیم میلان ایتالیا و رئال مادرید مقابل حریفانشان را دیده اند می توانند گواهی دهندن که جادوگر سابق و کاپرفیلد کنونی از طرفداران دو آتیشه این دوتیم است

علاقه به سریال ایرانی

او به فیلم های ایرانی بیش از فیلم های روز دنیا علاقه دارد، دیدن سریال های ایرانی چیزی است که معمولا اوقات او را پر می کند.

علی کریمی ماشین باز

علی کریمی

جادوگر کلی مجله اتومبیل در خانه اش دارد و از کیفیت و نوع کارآیی اتومبیل سررشته خوبی دارد ، باز کردن سایت های معرفی اتومبیل دیگر سرگرمی اوست.بی ام دابلیو (BMW) را از همه ماشین ها بیشتر دوست دارم.

علی کریمی در اسناد ویکی لیکس 

 

علی کریمی

نام علی کریمی در تعدادی از اسناد سری و محرمانه دیپلماتیک آمریکا که توسط ویکی ‌لیکس منتشر شده است به چشم می‌ خورد.

● از جمله دیدار محمود احمدی نژاد از تمرینات تیم ملی که علی کریمی در آن دیدار سعی می کرد از وی دوری کند که نشان می دهد رئیس جمهور محبوب او نیست.

● در بازی 27 خرداد 1388 با کره جنوبی هم او به همراه تعدادی از بازیکنان تیم ملی با بستن مچ بند سبز از میرحسین موسوی در ماجرای بعد انتخابات حمایت کردند.با این حال در نیمه دوم با فشار مسئولان با اینکه از باز کردن مچ بند سبز امتناع کرد اما باند سفیدی روی آن بست و وارد زمین شد.

● علی کریمی در سال 1390 هم پیراهن امضا شده تیم شالکه 04 آلمان را به خانون اشکان سهرابی از کشته شدگان ماجراهای سال 88 اهدا کرد.

علی کریمی فعال در امور خیریه

علی کریمی

علی کریمی بارها از کودکان یتیم و بی‌ سرپرست یا بیمار صعب العلاج حمایت مادی و معنوی کرده و در مراکز درمانی و بهزیستی با آن‌ ها دیدار یا بازی کرده‌ است.

علی کریمی پشیمان از رای به روحانی

علی کریمی سال 1396 اعلام کرد بابت حمایتی که از حسن روحانی در انتخابات داشتم از تمام دوستان و هموطنان عزیز حلالیت می طلبم.

علی کریمی اختلاف با علی دایی

 

علی کریمی

ماجرای اختلاف علی کریمی با علی دایی از مقدماتی جام جهانی 2006 شروع شد جایی که بازیکنان فوتبال توافق کردند در زمین فوتبال به علی دایی پاس ندهد.قبل از آن هم فشار علی دایی برای نیمکت نشین کردن علی آتش این اختلافات را روشن کرده بود.اما اوج این درگیری زمان سرمربیگری علی دایی در تیم ملی سال 1387 بود که کریمی را از تیم کنار گذاشت و او هم با مصاحبه تند و تیز بر علیه دایی تاخت.در سال 1392 زمانی که دایی سرمربی پرسپولیس شد بازهم علی کریمی را از تیم کنار گذاشت که اختلافات از آن پس رنگ و بوی نفرت گرفت.

عصبانیت علی کریمی

از دروغ متنفرم و از بدقولی عصبانی می شوم ، وقتی هم عصبانی می شوم بد اخلاق می شوم ، البته شدت عصبانیتم بستگی به طرف مقابل دارد.

سفر تفریحی  علی کریمی به امارات و اعتراضات

علی کریمی

علی کریمی پیش از شروع اعتراضات در واکنش به مرگ دلخراش مهسا امینی برای یک سفر تفریحی به کشورت امارات رفته بود.او کمی بعد به صورت علنی از مردم معترض حمایت کرد و توییت هایش در توییتر میلیون ها بار بازنشر شد و نقش پررنگی در ترند شدن هشتگ مهسا امینی داشت.

پلمپ خانه علی کریمی در لواسان

علی کریمی

هفته اول مهر ماه 1401 با افزایش اعتراضات مردمی، بر اساس تصاویر منتشر شده خانه وی به دستور دادستان در لواسانات پلمپ شد.ساعاتی بعد از وایرال شدن گسترده تصاویر، محدودیت های تردد به خانه وی برداشته شد.بعد از مدتی گفته شده علی کریمی سال ها پیش این خانه را به اسم فرزندان خود کرده است و از منظر قانونی این پلمپ اشتباه بود.

درخواست توقیف اموال علی کریمی

علی کریمی

حمید رسایی فعال سیاسی اصولگرا و نماینده سابق مجلس هم در اظهاراتی جنجالی در آنتن زنده، خواستار توقیف اموال علی کریمی شد.پس از آن علی کریمی در استوری اینستاگرام خود در واکنش به صحبت های حمید رسایی نوشت: عمری با جون کندن یه خانه درست کردیم، نمیدونستم خاری میش تو چشمتون! اگر تونستین بگیرین، فدای سر مردمم.

علی کریمی افزایش فالوور

اینستاگرام علی کریمی قبل از اعتراضات حدود 2 میلیون فالوور داشت ولی بعد از ماجراهای اخیر این عدد به 15 میلیون نفر رسیده است.

علی کریمی زندگی در آمریکا ؟!

آقای فوتبال بعدا از اینکه چندین بار تهدید شد از امارات خارج و حالا مدتیست کاناداست و بزودی باید او را شهروند آمریکا بدانیم، گرچه وطن او ایران است و حتما برمیگردد.

اعلام حمایت باشگاه بایرن مونیخ

باشگاه بایرن مونیخ در 14 آبان 1401 پس از مواضع کریمی اعلام کرد: ما به خاطر نگرانی پیرامون وضعیت سلامتی علی کریمی و دیگر بازیکنان ایرانی بایرن‌مونیخ، از مدت‌ ها پیش با سفیر آلمان در تهران در تماس هستیم.باشگاه بایرن‌ مونیخ از شرایط حساس کنونی آگاه است و آماده ارائه خدمات حمایتی خود در این زمینه است.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: