کدخبر : 99

پزشکی قانونی پس از یک 8 روز علت مرگ آزاده نامداری را اعلام کرد. بررسی های دقیق در صحنه جرم باردار بودن آزاده نامداری را رد کرد.

 ساعت 18:38 شنبه 7 فروردین 1400 ماموران کلانتری 134 شهرک قدس پلیس تهران در تماس امدادگران اورژانس از پیدا شدن جسد آزاده نامداری مجری تلویزیون در خانه اش با خبر شدند و تیمی از ماموران برای تحقیقات ابتدایی در محل حضور پیدا کردند.

 

پیدا شدن جسد آزاده نامداری با لباس خانگی

ماموران با حضور در طبقه هفتم برج مهستان در خیابان مهستان سعادت آباد با جسد آزاده نامداری مجری تلویزیون روبرو شدند و همین کافی بود تا بازپرس حبیب الله صادقی از شعبه 3 دادسرای امور جنایی همراه قاضی شهریاری دادستان جنایی تهران و تیمی از کارآگاهان اداره 10 پلیس آگاهی تهران و تیمی از کارشناسان پزشکی قانونی در محل حضور پیدا کردند.

داخل خانه هیچ بهم ریختگی وجود نداشت و جسد آزاده نامداری که یک پیراهن قرمز و یک شلوار طوسی خانگی در خانه اش پیدا شده بود و این در حالی بود که همسر آزاده نامداری و دخترش گندم در خانه نبودند و مشخص شد سجاد عبادی و دخترش به یکی از شهرهای شمالی کشور سفر کرده اند.

 

unnamed

 

چه کسی جسد آزاده نامداری را پیدا کرد

بررسی ها نشان از آن داشت که پدر آزاده نامداری با توجه به اینکه دخترش پاسخگوی تماس های او نبوده نگران سرنوشت دخترش شده است و پدر و مادر آزاده نامداری با مراجعه به خانه دخترشان پس از شکستن در خانه وقتی وارد خانه می شوند با جسد آزاده نامداری روبرو می شوند.

 

کارشناسان پزشکی قانونی حاضر در صحنه جرم با توجه جمود نعشی، احتمال دادند که نزدیک به 2 روز از مرگ آزاده نامداری می گذرد.

 

همزمان با اعلام خبر پیدا شدن جسد آزاده نامداری، شایعات زیادی در فضای مجازی و برخی رسانه مبنی بر قتل، مرگ بخاطر کرونا، اوردوز و ... منتشر شد که این اخبار با حاشیه های زیادی همراه شد.

 

 

ماجرای باردار بودن آزاده نامداری چه بود ؟

پس از اعلام خبر فوت آزاده نامداری شایعاتی مبنی بر باردار بودن این مجری تلویزیون مطرح شد و برخی از دوستان آزاده نامداری با توجه به فیلم منتشر شده پیام تبریک نوروز 1400 آزاده نامداری عنوان کردند که آزاده 8 ماهه حامله است.

 

این ادعا در حالی بود که کارشناسان پزشکی قانونی در همان بررسی های ابتدایی در صحنه جرم اعلام کردند که آزاده نامداری باردار نیست.

این موضوع در حالی مورد تایید مقام قضایی قرار گرفت که بررسی ها نشان از آن داشت که آزاده نامداری در زمان خودکشی عادت ماهانه داشته است اما برای تایید نهایی جسد آزاده نامداری به پزشکی قانونی منتقل شد که در تحقیقات تکمیلی نیز ماجرای حامله بودن آزاده نامداری مورد تایید قرار نگرفت.

 

خرید 100 عدد قرص

بررسی ها در صحنه جرم نشان با توجه به برگه نسخه ای که در خانه آزاده نامداری به دست آمد مشخص شد که مجری تلویزیون قرص های زیادی - 100 قرص -  خریدار کرده است که تاریخ آنها برای 2 روز قبل از پیدا شدن جسدش است و نبود آنها در خانه فرضیه خودکشی را پیش روی پلیس پررنگ تر کرد اما برای بررسی علت مرگ جسد آزاده نامداری به پزشکی قانونی منتقل شد.

 

یادداشت آخر آزاده نامداری

تیم جنایی در بررسی خانه آزاده به دست نوشته ای از مجری تلویزیون رسیدند که دل نوشته ای برای دخترش گندم بود و با دخترش گندم درد و دل کرده بود.

آزاده در این دست نوشته گلایه هایی داشت که در آن برای دخترش نوشته بود و در خصوص تقسیم اموالش حرفهایی زده بود.

 

download (6)

 

نظریه پزشکی قانونی اعلام شد

کارشناسان پزشکی قانونی پس از 8 روز نظریه کارشناسی خود را درخصوص مرگ آزاده نامداری اعلام کردند و در این نظریه علت مرگ آزاده نامداری را مسمومیت دارویی مطرح کردند.

 

بنا بر این گزارش، با توجه به نظریه پزشکی قانونی مبنی بر مسمومیت دارویی و پیدا شدن دست نوشته های آزاده نامداری احتمال می رود این مجری تلویزیون خودکشی کرده باشد که این فرضیه پررنگ ترین فرضیه پلیسی است.

 

بیوگرافی کامل آزاده نامداری 

آزاده نامداری در سال ۱۳۶۳ در سنقر کرمانشاه بدنیا آمد. نامداری نخستین مجری تلویزیون بود که «چادر ملی» و «چادر قهوه‌ای» پوشید.

آزاده نامداری زاده ۹ آذر ۱۳۶۳ درگذشته ۶ فروردین ۱۴۰۰،  مجری و تهیه‌کنندهٔ تلویزیون ایرانی بود. او با اجرا در برنامه تازه‌ها در سیمای خانواده به شهرت رسید.

او کار خود را با همکاری با شبکه زاگرس (کرمانشاه) آغاز کرد و سپس با کمک اقبال واحدی به تهران آمد و در برنامه «خط مستقیم» شبکه تهران به تهیه کنندگی سعید غفاری و رضا داستانی به اجرا در تلویزیون ادامه داد. نامداری در سال ۱۳۸۴ به عنوان مجری بخش تازه‌ها در برنامه سیمای خانواده شبکه یک شروع به فعالیت کردکه تا ۴ سال ادامه داشت که در بهمن ۱۳۸۸ به اجرای خود در تازه‌ها پایان داد. در ادامه مجری برنامه غیرمنتظره شد که روزهای شنبه تا چهارشنبه از شبکه دو سیما پخش می‌شد. سری اول برنامه غیرمنتظره در تاریخ ۲۹ خرداد ۱۳۸۹ آغاز شد و در تاریخ ۲۸ مهر ۱۳۸۹ به پایان رسید. سری دوم این برنامه از ۱ آبان ۱۳۸۹ آغاز شد و در آخرین پنجشنبه سال به کار خود پایان داد.

در ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۰ در سری جدید برنامه غیرمنتظره با عنوان جمع ما به عنوان مجری حضور پیدا کرد. این برنامه کاری از گروه اجتماعی شبکه دو سیما، به تهیه‌کنندگی الهه بهبودی به صورت زنده از شنبه تا سه‌شنبه بعد از خبر ۲۰:۳۰ و در ۶۰ قسمت ۴۰ دقیقه‌ای پخش می‌شد و سری اول آن تا اول ماه رمضان آن سال ادامه یافت. وی همچنین سابقه اجرای برنامه «ورزش امروز» شبکه جام جم ۱، همچنین اجرای برنامه «شب‌نشینی» از شبکه جهانی جام جم، برنامه‌های مناسبتی، برنامه رادیو هفت و برنامه «صبحی دیگر» از شبکه آموزش را در کارنامه خود دارد.

او سال ۱۳۹۱ را در حالی با برنامه سال تحویل در کنار احسان علیخانی آغاز کرد که در همان تعطیلات نوروزی، اجراء هر شب برنامه جنجالی «خانمی که شما باشی» را بر عهده داشت ولی به ناگاه خبری مبنی بر منع فعالیت وی، در کنار فرزاد حسنی و احسان علیخانی پخش شد. پس از نه ماه دوری از تلویزیون بالاخره نام او به عنوان نویسنده در برنامه پشت صحنه احسان علیخانی ظاهر شد.

با آغاز سال ۱۳۹۲ نامداری سری دوم برنامه «خانمی که شما باشی» را نویسندگی، مجری‌گری و تهیه‌کنندگی کرد. تا کنون پنج سری از برنامه «خانمی که شما باشی» از شبکه دوم سیما پخش گردیده‌است. در تاریخ ۲۵ مهر ماه در حالی که زمزمه ممنوع‌التصویری وی شایعه شده بود با حضور در در برنامه شب آدینه، رکورد آمار پیامکی صدا و سیمای مرکز استان همدان را شکست. این مجری جوان در حالی از حضور خود در سال ۹۴ با ششمین سری از برنامه مستند خود با عنوان خانمی که شما باشی، در تلویزیون، خبر داده بود که یکبار دیگر برنامه اش توقیف شد در حالی که تیزرهای این برنامه از شبکه دو پخش شده بود.

نامداری نخستین مجری تلویزیون بود که «چادر ملی» و «چادر قهوه‌ای» پوشید. او در مصاحبه با مجله زندگی ایدئال در سال ۱۳۹۴ گفت برخاسته از یک خانواده سنتی است و تا هفت نسل قبل از او همه در خانواده‌شان چادر بر سر می‌کرده‌اند.

نامداری در سال ۹۵ پس از سه سال دوری از عرصه اجرا با برنامه گفتگو محور آبان بر روی شبکه آپارات مجدداً به صحنه بازگشت. او در در این برنامه به گفتگوهای چالشی با فعالان مختلف زن در عرصه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی پرداخت. او همچنین در همین سال، کتابی در قالب مجموعه داستانی کوتاه با همین نام توسط انتشارات علمی فرهنگی منتشر کرد.

در اردیبهشت ۱۳۹۲، فرزاد حسنی و آزاده نامداری با حضورشان در کنسرت فرزاد فرزین ازدواج خود را رسانه‌ای کرده و در ۶ تیر ۱۳۹۲ به عقد هم درآمدند و سید حسن خمینی عاقد آن‌ها بود. اما بعد از حدود یک سال در خرداد ۱۳۹۳ این دو از هم جدا شدند و در تاریخ ۲۰ مرداد ۱۳۹۳ خبر طلاق رسماً توسط آزاده نامداری رسانه‌ای گشت.  وی در سال ۱۳۹۴، با سجاد عبادی پسر رحیم عبادی ازدواج کرد.

در ۷ فروردین ۱۴۰۰ شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها  فارسی خبر از درگذشت آزاده نامداری دادند. برخی از رسانه‌ها گزارش کرده‌اند که از مرگ وی بیش از ۲۴ ساعت گذشته‌است.  پیکر بی جان آزاده نامداری در آپارتمان محل سکونتش در منطقه سعادت آباد در غرب تهران کشف شد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: