خودروسازی

کدخبر : 174

کارخانه خودروسازی ایران در دیگر کشورها از جمله عراق به دلیل کیفیت پایین خودروهای ایرانی با خطر تعطیلی رو به رو شده است. طبق ادعای رئیس اتاق مشترک ایران و عراق ممکن است این کارخانه به چینی‌ها واگذار شود.

به گزارش شما و اقتصاد پلاس: با توجه به ویدیوهای تبلیغاتی که در تابستان امسال منتشر شد، می توان پی برد که از چند ماه قبل تولید خودروهایی مانند کیا اپتیما و محصولات کار و تجاری رنو تراک و ولوو تراک در کشور عراق آغاز شده است. نکته قابل توجه شباهت شرکای خارجی خودروساز عراقی با شرکای برجامی ایران در صنعت خودرو است.

انتشار ویدئویی از خودروسازی بابل عراق نشان می‌دهد این خودروساز همسایه که عملاً با سرمایه و مشارکت خودروسازان ایرانی در دولت های هشتم و نهم تجهیز و راه اندازی شده است، امروز تبدیل به رقیب منطقه ای ایران شده و در صورت توسعه می تواند، رقیب جدی صنعت خودروی ایران در عرصه های مختلف باشد.

این خبر به منزله آن است که در آینده ای نه چندان دور، خودروسازان داخلی نه تنها بازار عراق را از دست خواهند داد، بلکه باید خود را برای رقابت با این کشور آماده کنند. چرا که خط تولید نشان های مانند رنو، ولوو و کیا که قرار بود در ایران راه اندازی شوند، هم اکنون در خودروسازی بابل عراق کار تولید را آغاز کرده اند.

ایران در تلاش است تا خطوط تولید خودرو در کشورهای دیگر را احیا کند، اما رئیس اتاق مشترک ایران و عراق می‌گوید کیفیت پایین خودروهای ایرانی و حوادثی مانند تصادف جاده بهبهان روی بازارهای خارجی تاثیر گذاشته و حتی ممکن است خط تولید ایران در عراق تعطیل و به چین واگذار شود. 

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: