قیمت طلا و سکه امروز

کدخبر : 176

قیمت طلا تحت تاثیر قیمت دلار قرار گرفته به طوری که روند نزولی قیمت دلار در هفته گذشته باعث کاهش قیمت طلا شد و امروز با افزایش قیمت دلار، طلا نیز روند صعودی به خود گرفت. امروز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم یک میلیون و ۲۴۰ هزار تومان و قیمت سکه طرح جدید ۱۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله شد.

به گزارش شما و اقتصاد پلاس: اونس طلا در بازار جهانی روز دوشنبه را با توجه به تنش‌‌‌‌‌‌‌های اروپای‌شرقی و تصمیمات در حال ظهور فدرال‌رزرو، سبز پشت‌سر گذاشت، به‌طوری‌که هر اونس طلا روز گذشته تا سطح ۱۸۴۵دلار و ۲۰سنت رشد کرد. اما تا ساعت ۱۹به وقت تهران دوباره تا ۱۸۳۳ دلار کاهش یافت. فدرال‌رزرو در روز چهارشنبه تصمیم سیاست‌های خود را اعلام خواهد کرد.

مریم محبی، کارشناس بازارهای مالی در گفتگو با تجارت‌نیوز درباره علت نوسان قیمت طلا، گفت: نوسان در قیمت دلار اصلی‌ترین علت نوسان قیمت طلا بود. همچنین نوسان‌ها در بازار اونس جهانی در بازار طلای داخلی اثرگذار بود.

محبی در ادامه روند کاهشی قیمت دلار را در هفته گذشته علت کاهش قیمت طلا دانست و افزود: این کاهش سبب شد تا طلا به کانال یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان برسد و در بازار امروز شاهد هستیم که با افزایش قیمت دلار و رسیدن به قیمت ۲۸ هزار تومان، ، قیمت طلا افزایشی شد.

 

قیمت طلا و سکه امروز ۵ بهمن ۱۴۰۰

امروز سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰ و تا این لحظه در بازار آزاد، قیمت طلای 18عیار هر گرم یک میلیون و 240 هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید 12 میلیون و 300 هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم نیز 12 میلیون و 250هزار تومان است.

در بازار سبزه‌میدان هم‌اکنون، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی 6 میلیون و 780 هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی 3 میلیون و 820هزار تومان و سکه یک‌گرمی 2 میلیون و 300هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

قیمت طلای 24عیار در هر گرم یک میلیون و 654 هزار تومان و هر مثقال طلا، 5 میلیون و375 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: