ارزهای دیجیتال

کدخبر : 194

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور کشور روسیه از ارائه طرحی برای تخصیص مالیات و قانون‌گذاری استخراج ارزهای دیجیتال حمایت کرده است.

به گزارش شما و اقتصاد پلاس : خبرگزاری بلومبرگ در گزارشی نوشت که پوتین، رئیس‌جمهور روسیه خواستار قانون‌گذاری استخراج ارزهای دیجیتال است.

به نظر می‌آید که این طرح برخلاف پیشنهاد بانک مرکزی روسیه مبنی بر ممنوعیت کامل استخراج و معاملات ارزهای دیجیتال در هفته گذشته است.

یک روز قبل از انتشار این گزارش، در یک نشست دولتی که روز چهارشنبه برگزار شد، پوتین اظهار کرده بود که کشور روسیه دارای مزایای رقابتی خاصی به‌خصوص در استخراج ارزهای دیجیتال است. وی به مازاد تولید برق کشور اشاره کرد که می‌تواند برای حمایت از استخراج ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار بگیرد.

گفتنی است؛ چند ماه پیش، پوتین در مراسم هفته انرژی روسیه در مسکو به CNBC در پاسخ به این سوال که آیا بیت کوین یا ارز دیجیتال دیگری می تواند به عنوان جایگزینی برای دلار مورد استفاده قرار گیرد ، گفت: «هنوز زود است که درباره تجارت منابع انرژی با رمز ارزها صحبت کنیم. من معتقدم که ارزش دارد اما معتقدم نمی توان از آن در تجارت نفت استفاده کرد. ارز رمزنگاری شده هنوز توسط هیچ چیزی پشتیبانی نمی شود. این ممکن است به عنوان یک ابزار پرداخت وجود داشته باشد ، اما من فکر می کنم برای اظهارنظر درباره تجارت نفت با ارزهای رمزنگاری شده زود است.»

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: