وام بدون ضامن

کدخبر : 204

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه با مدیران بانکی که مصوبات دولت را اجرا نکنند برخورد خواهد شد، گفت: تمام بانک‌ها حداکثر تا ظهر بخشنامه داخلی مربوط به پرداخت تسهیلات خرد بدون ضامن را در سایت‌های خود بارگذاری و شرایط اخذ این وام را برای مردم تشریح کنند.

به گزارش شما و اقتصاد پلاس : براساس دستور رئیس‌جمهور و وعده وزیر اقتصاد قرار است از امروز وام بدون ضامن توسط بانک‌ها اجرایی شود و ۱۲ بانک موظف هستند این تسهیلات را به مشتریان خود بدهند و اگر رئیس شعبه‌ای از این امر امتناع کرد بدون اغماض برکنار می‌شود. شاغلین، بازنشستگان و مستمری بگیران دستگاه‌های اجرایی و ... می‌توانند از شعبات بانکی که حقوق دریافت می‌کنند، تنها با یک نامه کسر از حقوق ۵۰ میلیون تومان و برای دریافت وام ۱۰۰ میلیون تومانی یک نامه کسر از حقوق به همراه سفته یا چک، بدون ضامن وام آسان بگیرند.

احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و دارایی در جمع خبرنگاران در خصوص ضمانت اجرایی دستور العمل وزارت اقتصاد گفت: یکی از محورهای اساسی تحول نظام بانکی سهولت وام آسان برای مشتریان خوش حساب است.

وی افزود: دو ضمانت اجرا برای این مصوبه وجود دارد. یکی متن توافق بین وزارت اقتصاد و بانک‌های دولتی است. امروز اکثر بانک‌های دولتی با بخشنامه خود بانک به سراغ اجرای این مصوبه رفته‌اند. ضمانت اجرای دوم هم نظارت بازرسی هر بانک و بازرسی وزارت اقتصاد و دارایی است و با مدیران بانکی که این مصوبه را اجرا نکنند برخورد خواهد شد. 

 

وزیر اقتصاد

وزیر اقتصاد و امور دارایی: مدیران شعب متخلف، بدون ملاحظه برکنار شوند

 خاندوزی با بیان اینکه دولت با جدیت به دنبال اجرای مصوبه تخصیص وام‌های خرد بدون سود و ضامن است، اظهار داشت: معتقد هستیم که اکثر مدیران بانکی به دلیل فوایدی که برای آحاد جامعه دارد همکاری می‌کنند. از تمام مدیران شبکه بانکی خواسته شده تا تمام مصوباتی که صادر شده تا فردا ظهر روی سایت تمامی بانک‌ها قرار گیرد. ضمن اینکه بهانه بانک ها برای عدم تخصیص وام در دو ماهه پایانی سال قابل قبول نخواهد بود.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص ابهامات در خصوص توقف اجرای این مصوبه دولت گفت: اجرای این مصوبه به تازگی و از ابتدای همین هفته آغاز شده و وزارت اقتصاد به جد پیگیر اجرا شدن آن خواهد بود.

سید احسان خاندوزی همچنین در مراسم تحول نظام بانکی به نفع مردم خطاب به مدیران بانکی تصریح کرد: تمام بانک‌ها حداکثر تا ظهر بخشنامه داخلی مربوط به پرداخت تسهیلات خرد بدون ضامن را در سایت‌های خود بارگذاری و شرایط اخذ این وام را برای مردم تشریح کنند.

وی تاکید کرد: مدیران شعب متخلف و مقاوم در برابر اجرای این بخشنامه بدون تعارف و بدون ملاحظه برکنار شوند.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: