خرید سربازی

کدخبر : 206

کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ با خرید سربازی برای سربازان غایب در جلسه کمیسیون تلفیق موافقت کرد. خبری که بر روی خروجی رسانه ها قرار گرفت و نور امیدی در دل مشمولان غایب دانشگاهی ما روشن کرد. برای اطلاع از جزئیات، خبر را تا پایان و به دقت مطالعه نمایید.

به گزارش شما و اقتصاد پلاس: خرید خدمت سربازی، آرزویی دیرینه بود برای سربازانی که مدتی را به درس و تحصیل پرداخته و اکنون با پیداشدن فضایی برای کسب و کار و استفاده از تجارب علمی و آموزشی خود مجبور بودند تا ۲ سال را برای خدمت سربازی پشت سر بگذرانند. افرادی بودند در میان مشمولان خدمت سربازی که از این موضوع رنج می‌بردند و اذعان داشتند که بعد از ۲ سال آیا دوباره می‌توانند موقعیت‌های قبلی خود را به دست بیاورند یا افرادی جدید جایگزین آنها شده‌اند؟ 

خرید خدمت سربازی آرزویی که بسیاری از تحصیلکرده‌های دانشگاهی ما در سر می‌پروراندند تا بتوانند زمینه کسب و کار و آینده خود را فراهم سازند. اینک این امکان و شما می‌توانید در این مطلب چگونگی و جزئیات خرید سربازی را بخوانید و بر اساس آن تصمیم گیری کنید.

 

جزئیات خرید خدمت سربازی 

رحیم زارع در تشریح جلسه کمیسیون تلفیق بودجه گفت: نمایندگان کیمسیون تلفیق در نشست امروز با خرید سربازی برای سربازان غایب موافقت کردند. 

به گفته سخنگوی کمیسیون تلفیق، خرید سربازی با رعایت اصل ۱۱۰ قانون اساسی و در راستای توجه به امر مقدس استحکام خانواده و فرزندآوری و تعیین تکلیف مشمولین غایب بیش از پنج سال با اولویت افراد متأهل و بالاتر از ۳۵ سال سن که ضریب انجام وظایف مقدس سربازی تحت تاثیر تحلیل قوای جسمانی برای آنها امکانپذیر نیست، امکانپذیر خواهد بود.

وی با بیان اینکه افراد با پرداخت مبالغ مشخص شده، کارت معافیت از خدمت در زمان صلح را دریافت می‌کنند، اظهار داشت: به موجب این مصوبه، دارندگان مدرک تحصیلی کاردانی و کمتر از آن با پرداخت ۲۵۰ میلیون تومان، دارندگان مدرک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد با پرداخت مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان و دارندگان مدرک پزشکی عمومی و دکترای تخصصی و بالاتر از آن در تمامی رشته‌ها با پرداخت مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان به حساب خزانه کل کشور قادر به خرید سربازی خود خواهند بود. 

زارع ادامه داد: همچنین مشمولان متاهل به ازای هر فرزند از ۲۰ درصد تخفیف تا سقف حداکثر ۶۰ درصد برخوردار خواهند بود و افراد متاهل تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی از تخفیف ۵۰ درصدی برخوردار شدند.

 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: