یارانه

کدخبر : 209

مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها گفت: بیست و هفتمین مرحله یارانه معیشتی ساعت ۲۴:۰۰ امشب (یکشنبه ۱۰ بهمن ماه) به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود. عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس مبلغ یارانه جدید را ١١٠هزار تومان به ازای هر نفر عنوان کرد که با یارانه معیشتی و نقدی نفری ۲۰۰ هزار تومان می‌شود.

به گزارش شما و اقتصاد پلاس : طبق اعلام رسمی سازمان هدفمندی یارانه‌ها، مبلغ یارانه معیشتی امشب به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود. بسیاری منتظر هستند تا ببینند پس از گذشت دو ماه، آیا وعده پرداخت یارانه جدید نیز در این ماه عملی می‌شود یا موکول به زمان دیگری است و در صورت دریافت هر نفر چه مبلغی بابت یارانه جدید و جمع یارانه‌های نقدی و معیشتی در هر ماه دریافتی از طرف سازمان هدفمندی یارانه‌ها و دولت خواهد داشت.

بر همین اساس، امید حاجتی، مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها از پرداخت «بیست و هفتمین» مرحله  یارانه  معیشتی به حساب سرپرستان خانوار در ساعت ۲۴ روز یکشنبه ۱۰ بهمن ماه خبر داد و گفت: به مانند دوره‌های پیشین، واریزی‌ها یارانه معیشتی به حساب خانواده‌های یک نفره ۵۵ هزار تومان، خانواده‌های دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، خانواده‌های سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، خانواده‌های چهار نفره ۱۷۲ هزار تومان و خانواده‌های پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان است.

وی یادآورشد: «چهاردهمین قسط» از پرداخت دومین مرحله وام یک میلیون تومانی کرونایی در این ماه، از حساب سرپرستان خانواده‌هایی که این وام را دریافت نموده اند، کسر خواهد شد.

 

زمان واریز یارانه جدید

در ابتدا اصلا مشخص نبود یارانه جدید چه زمانی واریز می‌شود و معاون اقتصادی رئیس جمهور با وعده‌ای که هیچ وقت محقق نشد، بسیاری را امیدوار به واریز یارانه در دی ماه کرده بود ولی این یارانه در دی واریز نشد.

پس از آن نمایندگان مجلس در گفت‌گوهای مختلف اظهار داشتند که یارانه جدید سال آینده واریز می‌شود و امسال منتظر یارانه جدید نباشید؛ البته جالب توجه است که حتی نمایندگان هم با اطمینان از این موضوع صحبت نکردند و می‌گفتند این تصمیم مجلس است؛ ممکن است دولت ناگهان تصمیمی جدید بگیرد؛ اما به هرحال باتوجه به آنچه تاکنون مشخص شده است، امسال خبری از یارانه جدید نیست.

 

مبلغ دریافتی هر نفر با یارانه جدید 

تقریبا دو ماهی است که مردم منتظرند تا بدانند داستان این یارانه جدید چیست و یارانه به چه شکل خواهد بود؛ انتظار ساده‌ای که مسئولان آن طور که باید در پاسخ به آن عمل نکرده‌اند و این نگرانی‌ها همچنان ادامه دارد.

مبلغ یارانه جدید سوال دیگر بسیاری از مردم است. از همان ابتدا گمانه‌زنی‌هایی از یارانه ٨٠٠هزار تومانی برای خانواده‌های ۴نفره مطرح می‌شد و حال به نظر می‌رسد این گمانه‌زنی تحقق یافته است؛ زیرا جعفر قادری، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به اقتصادآنلاین گفت: مبلغ یارانه جدید ١١٠هزار تومان به ازای هر نفر است؛ طبیعتا تا اینجا یک خانواده ۴نفره تنها ۴۴٠هزار تومان دریافت می‌کند؛ اما مابقی چه می‌شود؟

قادری در پاسخ به این سوال به یارانه نقدی و معیشتی اشاره داشته و می‌گوید: با حذف ارز ترجیحی قرار بر حذف یارانه معیشتی و نقدی نیست؛ بنابراین با یارانه‌های نقدی و معیشتی و نیز یارانه جدید ١١٠هزار تومانی، یک خانواده ۴نفره چیزی حدود ٨٠٠هزار تومان یارانه دریافت خواهند کرد.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: