قیمت دلار امروز یکشنبه

کدخبر : 214

خبرهایی از قبیل آزادسازی منابع مالی ایران در کره جنوبی و عراق و احتمال حصول توافق جدید، باعث شده تا بسیاری از معامله‌گران در انتظار کاهش نرخ‌های شدید دست از معامله‌گری کشیده‌اند. این گونه اخبار و امیدها علت اصلی نوسانات کاهشی و یا افزایشی معاملات بازار است. قیمت دلار در بازار آزاد ۲۸,۰۳۰ تعیین شد.

به گزارش شما و اقتصاد پلاس : حوالی ظهر دیروز بود که رسانه‌های کره‌ای با اعلام برگزاری نشست‌هایی بین ایران و کره در ماه آتی حول محور بدهی ۷ میلیارد دلاری بلوکه شده ایران در دو بانک این کشور مدعی شدند اگر دو طرف ظرف ۶ ماه آینده راه‌حلی برای پرداخت این بدهی‌ها پیدا نکنند، ایران ممکن است از کره‌جنوبی در مجامع جهانی شکایت کند.

عده‌ای از تحلیلگران سیاسی ارزی بازار تهران با توجه به اخبار مثبت منتشر شده در روز‌های گذشته معتقدند آینده بازار آزاد ارز تهران همچنان کاهشی بوده و دلار در صورت حصول توافق جدید و آزاد شدن بدهی‌های بلوکه شده کشور‌های کره و عراق‌ می‌تواند در هفته‌های آتی سطوح قیمتی پایین‌تری را نیز تجربه کند.

قیمت دلار در صرافی‌های بانکی امروز یکشنبه ۱۰ بهمن با ۱۰۷ تومان کاهش، ۲۷,۸۲۰ تومان معامله شد. طی معاملات امروز، ۲۷,۸۵۰ تومان بیشترین قیمت و ۲۷,۷۸۵ تومان کمترین قیمت ثبت شده برای دلار است.

قیمت دلار در بازار آزاد نیز ۲۸,۰۳۰ تعیین شد.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: