بورس

کدخبر : 217

بورس امروز نیز به مانند روز گذشته دارای روندی صعودی بود. شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز یکشنبه، با رشد ۲۵۵۷۸.۹۹ واحدی به ۱,۲۸۴,۵۷۳.۵۶ واحد رسید.

به گزارش شما و اقتصاد پلاس : روند صعودی در بازار سرمایه امروز هم ادامه داشت و شاخص کل بورس توانست بیش از ۲۵ هزار واحد افزایش یابد. بدین ترتیب شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز _ یکشنبه ۱۰ بهمن‌ماه ۱۴۰۰_ با رشد ۲۵۵۷۸.۹۹ واحدی به ۱,۲۸۴,۵۷۳.۵۶ واحد رسید.

از تغییرات شاخص‌های دیگر بورس می‌توان به رشد ۲۶۱۸.۶۴ واحدی شاخص کل هم وزن اشاره کرد.

همچنین حجم معاملات امروز ۵.۴۸۹ میلیارد سهم بود که طی ۴۰۹,۵۶۲ معامله، داد و ستد شد و ارزش کل این معاملات نیز به ۳۸,۳۷۹.۸۴۸ میلیارد ریال رسید.

معامله گران این بازار ۴۰۸ هزار معامله به ارزش ۳۸ هزار و ۲۹۰ میلیارد ریال انجام دادند. معدنی و صنعتی جادر ملو، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، معدنی و صنعتی گل گهر، سرمایه گذاری غدیر و سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی بورس گذاشتند.

 در آن سوی بازار سرمایه شاخص کل فرابورس هم با ۱۷۳ واحد افزایش به رقم ۱۷ هزار و ۵۲۹ واحد رسید. در این بازار ۱۹۸ هزار معامله به ارزش ۲۳ هزار و ۵۹۹ میلیارد ریال انجام شد. پلمیر آریاساسول، پتروشیمی زاگرس، پتروشیمی تندگویان، پالایش نفت لاوان، بیمه پاسارگاد، فولاد هرمزگان جنوب، و سرمایه گذاری سباتامین نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی فرابورس گذاشتند.

ارزش کل بازار بورس نیز بالغ بر ۵۱,۳۶۱,۱۸۱.۸۵۳ میلیارد ریال شد. در بازار ۸۶ نماد به ارزش ۳۲۵۱ میلیارد ریال صف خرید و ۹۰ نماد به ارزش ۲۸۵۸ میلیارد ریال صف فروش بودند.

 نمادهای «فولاد»، «کچاد» و «فارس» بیشترین تأثیر مثبت را در شاخص داشته‌اند.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: