تعطیلی مدارس

کدخبر : 241

باتوجه به شیوع ویروس امیکرون در برخی استانهای ایران احتمال می رود مدارس برخی استان ها روز سه شنبه 12 بهمن تعطیل اعلام شوند.

باتوجه به شیوع ویروس امیکرون در برخی استانهای ایران احتمال می رود مدارس برخی استان ها روز سه شنبه 12 بهمن تعطیل اعلام شوند.

 

امیکرون مدارس شهرهای استان یزد را تعطیل کرد

مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد چهارشنبه شب با اعلام این خبر گفت: تمام آموزش ها در مدارس این ۲ ناحیه در همه مقاطع به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

محسن گلستانی فر به ایرنا افزود: پیش از این و از امروز مدارس هم مقاطع تحصیلی در شهرستان‌ های اردکان، میبد، ابرکوه، خاتم و مهریز نیز تعطیل اعلام شده بود و ارایه آموزش‌ به دانش آموزان از طریق شبکه شاد صورت می گیرد.

در سال تحصیلی جاری ۲۸۵ هزار دانش آموز در ۲ هزار و ۱۰۰ واحد آموزشی استان یزد مشغول تحصیل هستند.مراجعات سرپایی به مراکز درمانی استان یزد در هفته جاری در مقایسه با هفته قبل از آن چهار برابر و تعداد بستری ها ۱.۵ برابر شد.

تمامی مدارس گلستان غیرحضوری شد

استاندار گلستان گفت: با توجه به شیوع سویه جدید کرونا(اُمیکرون) تمامی مدارس استان گلستان در همه مقاطع تحصیلی از فردا تا پایان هفته جاری غیرحضوری خواهد بود.

 

جزئیات تعطیلی مدارس خراسان رضوی در پی شیوع امیکرون

بر اساس تصمیم و ابلاغ ستاد استانی مقابله با کرونا پس از تشکیل جلسه اضطراری این ستاد مقرر شده است

با توجه به افزایش شدید موارد ابتلا به سویه جدید اُمیکرون از روز چهارشنبه، ۱۳ بهمن ماه ۱۴۰۰، آموزش حضوری در کلیه مدارس و مهدهای کودک در شهرستان‌ها و مناطقی از استان که دارای وضعیت قرمز یا نارنجی هستند به مدت ۲ هفته(۱۴ روز) تعطیل شده و فرآیندهای آموزشی و پرورشی در این مراکز آموزشی به صورت غیرحضوری پیگیری خواهد شد.

ملاک رنگ‌بندی شهرستان‌ها اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است که از طریق نرم‌افزار ماسک منتشر می‌شود. در سایر شهرها که رنگ‌بندی کرونایی آن قرمز و نارنجی نیست، در صورت مشاهده دانش‌آموز با علائم سندرومیک یا تست مثبت در یک کلاس درس همان کلاس به مدت ۱۰ روز آموزش غیرحضوری خواهد داشت.

در صورت مشاهده دانش‌آموز با علائم سندرومیک یا تست مثبت در بیش از یک کلاس، کلیه کلاس‌های درسی مدرسه مورد نظر به مدت ۱۰ روز به صورت غیرحضوری تشکیل خواهد شد. حضور نیروهای اجرایی در هر مدرسه با تشخیص مدیر آن مرکز آموزشی و در راستای فراهم نمودن شرایط مناسب پاسخگویی به اولیای دانش‌آموزان و رصد فعالیت‌های غیرحضوری آموزشی و پرورشی صورت می‌پذیرد.بدیهی است این تصمیمات در راستای قطع زنجیره انتقال سویه جدید ویروس کرونا اتخاذ شده است./

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: