تیم ملی ایران

کدخبر : 264

بازی امشب مقابل امارات بعد از قطعی شدن صعود مقابل عراق، می‌تواند اولین بازی تدارکاتی ایران در راه جام‌جهانی باشد؛ یک فرش قرمز برای رسیدن به قطر اما بدون حضور تماشاگران.

۵روز بعد از قطعی‌شدن صعود ایران به جام‌جهانی۲۰۲۲ قطر، تیم ملی امروز در نخستین بازی از ۳بازی باقی‌مانده و تشریفاتی‌اش به‌مصاف ملی‌پوشان امارات می‌رود. ایران در ۷بازی گذشته با ۶برد و یک‌ مساوی ۱۹امتیاز از ۲۱امتیاز ممکن را به‌دست آورده و به‌عنوان نخستین تیم از قاره آسیا به جام‌جهانی آینده راه پیدا کرده است. اما امارات برای حفظ عنوان سوم گروه تلاش می‌کند و امتیازات این بازی برای اماراتی‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

امارات امتیاز می‌خواهد

جدا از ایران و کره‌جنوبی که در گروه A آسیا یکه‌تازی می‌کنند، ۴تیم دیگر این گروه طی ۷هفته گذشته مجموعا فقط ۳برد به‌دست آورده‌اند! ۲برد از این ۳برد سهم امارات بوده و این تیم را با ۹امتیاز از ۷بازی در رتبه سوم گروه A نشانده است. امارات البته به ایران و کره‌جنوبی باخته و ۹امتیازش را از تیم‌های پایین‌تر از خودش گرفته است. این تیم فعلا ۴امتیاز با نزدیک‌ترین تعقیب‌کننده‌اش فاصله دارد و حتی در صورت شکست در بازی امروز هم پله سوم جدول را برای خودش حفظ خواهد کرد. اما اگر اماراتی‌ها بخواهند خیال خودشان را بابت سوم شدن و رفتن به پلی‌آف راحت کنند باید به کسب امتیاز از ایران و کره‌جنوبی هم بیندیشند. امارات در ۳بازی باقی‌مانده با ایران، عراق و کره‌جنوبی بازی دارد.

احمد آمد، شجاع رفت

اما تیم‌ملی ایران بعد از قطعی کردن صعودش به قطر، در شرایط خاصی قرار گرفته و باید دید اسکوچیچ در بازی‌های باقی‌مانده دنبال میدان دادن به ذخیره‌هایش خواهد بود یا باز هم تیم را با تکیه بر همان اسکلت اصلی به زمین می‌فرستد. درون دروازه بیرانوند همچنان دچار کروناست و امیر عابدزاده می‌تواند به درخشش در این پست ادامه بدهد. در خط دفاعی هم ۲اخطاره شدن شجاع خلیل‌زاده یک تغییر اجباری را بر تیم اسکوچیچ تحمیل کرده و باید دید دراگان از تغییرات اختیاری هم استقبال می‌کند یا نه. در خط میانی احمد نوراللهی بعد از منفی شدن تست کرونا به اردو برگشته و جای میلاد سرلک را گرفته که در مقابل عراق بازی کرد اما به‌خاطر مصدومیت از اردو خارج شد. در خط حمله اما داشته‌های اسکوچیچ همان‌هایی هستند که در بازی با عراق حضور داشتند. سردار آزمون به اردو نیامده و همچنان درگیر ماجراهایش با زنیت و انتقال به لورکوزن است.

بازی رفت؛ برد سخت ایران

بازی رفت ۲تیم با پیروزی ایران در زمین حریف تمام شد اما این پیروزی سخت با ثبت آمارهای جالبی همراه بود. در آن مسابقه امارات مالکیت توپ بیشتری داشت و در ۵۳درصد از زمان بازی صاحب توپ بود. تیم میزبان در مقابل ۴۱۸پاس ایرانی‌ها ۴۸۷پاس ردوبدل کرد و دقت پاس هر دو تیم هم ۸۴درصد بود. اما با وجود برتری نسبی اماراتی‌ها در مالکیت و پاس‌کاری، ایران در تعداد شوت و خلق موقعیت بهتر از حریفش ظاهر شد و در نهایت بازی را با تک‌گل مهدی طارمی برد. تیم اسکوچیچ در آن میدان ۱۱شوت - از جمله ۴شوت داخل چارچوب - زد و امارات فقط ۴بار موقعیت شوت‌زنی داشت که هیچ‌یک از این ۴شوت در چارچوب دروازه ایران نبودند. درنهایت تیم‌ملی ایران با امید گل۱.۸۳ به یک گل رسید و امارات با امید گل۰.۲۶ به دروازه ایران نرسید و یک بر صفر شکست خورد. این یکی از سخت‌ترین بردهای ایران در این مرحله بوده و حتی قبل از گل ایران با اخراج شجاع خلیل‌زاده کار داشت از این هم سخت‌تر می‌شد اما نظر داور با VAR تغییر کرد و شجاع به زمین برگشت.

اسکوچیچ از خیر رکوردها می‌گذرد؟

تیم‌ملی ایران می‌تواند در بازی‌های باقی‌مانده از نفرات ذخیره‌ای که کمتر فرصت بازی پیدا کرده‌اند استفاده کند. اما در عین حال انگیزه بالای اسکوچیچ برای رکوردشکنی ممکن است او را به استفاده از نفرات اصلی‌اش تا روز آخر مجاب کند. اسکوچیچ سریع‌ترین صعود تاریخ ایران به جام‌جهانی را رقم زده و با ۱۳برد و یک‌مساوی در ۱۴بازی ابتدایی‌اش از این لحاظ هم بین سرمربیان تاریخ ایران رکورددار است. او حالا می‌تواند به ادامه رکورد شکست‌ناپذیری‌اش با ایران فکر کند و البته به رکورد بالاترین امتیاز در مقدماتی جام‌های جهانی که ممکن است تا سال‌های سال هم شکسته نشود.

ترکیب احتمالی تیم ملی ایران:

امیر عابدزاده، حسین کنعانی، سیاووش یزدانی، صادق محرمی، امید نورافکن، احمد نوراللهی، سعید عزت‌اللهی، وحید امیری، علیرضا جهانبخش، علی قلی زاده، مهدی طارمی/

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: