بازیگر | آنجلینا جولی | جنگ | یمن

کدخبر : 274

ستاره فیلم‌هایی چون «آقا و خانم اسمیت» و «سالت» نوشت: توجه به جنگ‌زدگان اوکراین نباید باعث فراموش شدن رنج پناهجویان و آوارگان جنگی در یمن شود.

آنجلینا جولی، فیلمساز و بازیگر مشهور هالیوودی، برای کمک به آوارگان جنگی یمن، وارد شهر عدن شد.

جولی روز یکشنبه (۱۵ اسفند) با انتشار مطلبی در صفحه اینستاگرام خود خواستار کمک‌رسانی انسان دوستانه به مردم یمن و اوکراین شد.

این هنرپیشه و خیر آمریکایی از بحران جاری در اوکراین برای جلب دوباره توجهات به قربانیان غیرنظامی در یمن استفاده کرد و نوشت: این هفته میلیون‌ها نفر مجبور به فرار از جنگ دلهره‌آور در اوکراین شدند. اگر این شرایط شوکه کننده درسی به همراه داشته باشد این است که ما نباید درباره این که چه کسانی لایق حمایت هستند و باید از حقوق کدام افراد دفاع شود، گزینشی عمل کنیم.

وی افزود: همه لایق رحم و دلسوزی مشابهی هستند. جان همه قربانیان غیرنظامی جنگ در هر جای دنیا که باشد به یک اندازه ارزش دارد. با گذشت هفت سال از جنگ، مردم یمن نیز به حفاظت، حمایت و از همه مهمتر صلح نیاز دارند.  

جولی در ادامه تاکید کرد یمن امروز دچار یکی از بدترین بحران‌های انسانی در جهان است و در سال ۲۰۲۲ در هر ساعت یک غیرنظامی در این کشور کشته یا مجروح می‌شود.

به گفته کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان جولی در این سفر از خانواده‌های یمنی از جمله آوارگان و پناهجویان دیدار می‌کند تا مستقیما از آنها درباره تاثیری که جنگ روی زندگیشان داشته، بشنود.

عربستان با همراهی امارات متحده عربی، بحرین، سودان و آمریکا در ششم فروردین سال ۱۳۹۴ با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی- آمریکایی، تجاوز به یمن را آغاز کرد اما در حدود ۷ سال گذشته به استثنای امارات و آمریکا، سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند و ابوظبی نیز هم‌اکنون از یک همپیمان قدیمی به یک رقیب رو در روی ریاض در جنوب یمن تبدیل شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: