سینما

کدخبر : 288

این بازیگران علاوه بر رونق فروش فیلم‌هایی که در آن‌ها بازی کرده‌اند به پول‌سازترین بازیگران سال ۱۴۰۰ نیز تبدیل شده‌اند.

به گزارش شما اقتصاد: ​پژمان جمشیدی، احمد مهرانفر ، ساعد سهیلی، پولاد کیمیایی، هادی حجازی‌فر ، امیر جدیدی، پرویز پرستویی، هدیه تهرانی، باران کوثری و جواد عزتی از جمله بازیگرهای پولساز سال ۱۴۰۰ سینمای ایران به حساب می آیند .

بازگشایی سینماهای کشور پس از همه‌گیری کرونا همزمان با آغاز واکسیناسیون سراسری در سال ۱۴۰۰ اتفاق افتاد. در این میان اکران چند فیلم به رونق گیشه ها کمک شایانی کرد که یکی از دلایل بازگشت مخاطبان به سینماها حضور ستاره‌های کمدی و غیر کمدی بود.

حالا با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال ۱۴۰۰، ده بازیگری که به فروش فیلم‌ها کمک کرده‌اند را بررسی می‌کنیم. لازم به ذکر است که این بازیگران علاوه بر رونق فروش فیلم‌هایی که در آن‌ها بازی کرده‌اند به پول‌سازترین بازیگران سال ۱۴۰۰ نیز تبدیل شده‌اند. 

 

پژمان جمشیدی

پژمان جمشیدی امسال با دو فیلم کمدی "هفته‌ای یکبار آدم باش" و "دینامیت" در پرده سینماها دیده شد. فیلم "دینامیت" به کارگردانی مسعود شاه حسینی با فروش نزدیک به ۵۴ میلیارد تومن صدرنشین گیشه شد، اما "هفته‌ای یکبار آدم باش" به کارگردانی مسعود اطیابی با فروش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی، تاثیر چندانی در گیشه نداشت. مجموع فروش این دو فیلم باعث شد تا پژمان جمشیدی به عنوان پولسازترین بازیگر سال ۱۴۰۰ در رتبه اول قرار بگیرد. 

 

احمد مهرانفر 

احمد مهرانفر به واسطه بازی در فیلم پرفروش "دینامیت" در رتبه دوم قرار گرفته‌است. حضور احمد مهرانفر و پژمان جمشیدی به عنوان زوج کمدی توانست فروش بالای این فیلم را تضمین کند. 

همچنین فیلم "انفرادی" با بازی رضا عطاران و مهدی هاشمی، ‌می‌تواند شانس بعدی این بازیگر برای تبدیل شدن به ستاره‌ پرفروش در سال جدید باشد. 

 

ساعد سهیلی و پولاد کیمیایی

ساعد سهیلی و پولاد کیمیایی که امسال در فیلم "گشت سه" در کنار یکدیگر قرار گرفتند جزو بازیگران پرفروش سال ۱۴۰۰ بودند. این فیلم امسال توانست به فروش ۴۰ میلیاردی دست پیدا کند و بنابراین سهیلی و کیمیایی در رتبه سوم و چهارم این لیست قرار گرفتند. 

 

هادی حجازی‌فر 

فیلم غیرکمدی "بی‌همه‌چیز" ساخته محسن قرایی و فیلم "آتابای" ساخته نیکی کریمی نیز موفق شدند به ترتیب حدود ۸ و ۵ میلیارد تومان فروش داشته‌باشند. هادی حجازی‌فر بازیگر اصلی این دو فیلم در جمموع با فروش حدود ۱۴ میلیارد توانست در رتبه پنجم قرار بگیرد. 

 

امیر جدیدی

حضور امیر جدیدی در فیلم "قهرمان" به کارگردانی اصغر فرهادی باعث شد تا این فیلم بتواند با فروش تقریبا ۱۲ میلیاردی به یکی از فیلم‌های پرفروش سال ۱۴۰۰ تبدیل شود. همچنین امیر جدیدی نیز توانست در رتبه ششم این لیست قرار بگیرد.

 

پرویز پرستویی، هدیه تهرانی و باران کوثری

پرویز پرستویی امسال با فیلم "بی‌همه‌چیز" بازگشت موفقی به سینما داشت. همانطور که پیشتر نیز اشاره شد این فیلم با فروش تقریبا ۸ میلیاردی پرستویی را در رتبه هفتم این لیست قرار داده‌است. هدیه تهرانی و باران کوثری دو ستاره دیگر سینما هستند که با فروش این فیلم در رتبه هشتم و نهم قرار گرفتند. 

 

جواد عزتی

جواد عزتی که در سال ۱۴۰۰ به واسطه بازی در فیلم‌های "خورشید" ساخته مجید مجیدی و آتابای روی پرده سینما خوش درخشید، توانست در رتبه دهم این لیست قرار بگیرد. 

فیلم "خورشید" که در روزهای آغازین سال ۱۴۰۰ و در اوج همه‌گیری بیماری کرونا به نمایش درآمد، با وجود بی‌میلی مخاطبان به حضور در سینما، توانست فروش یک میلیارد و ۶۰۰ تومانی داشته باشد.

فیلم "آتابای" ساخته نیکی کریمی نیز توانست به فروش تقریبا ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی دست پیدا کند. 

با توجه به مجموع فروش تقریبا ۷ میلیارد تومانی، جواد عزتی در رتبه دهم قرار گرفت. پیش‌بینی می‌شود که عزتی در سال ۱۴۰۱ با فیلم "مرد بازنده" ساخته محمد حسین مهدویان نیز در جمع ستاره‌های پرفروش قرار بگیرد. | منبع: اقتصادآنلاین 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: