شیرینی‌

کدخبر : 331

افراد در دو سه روز پایانی سال اقدام به خرید شیرینی کنند.

به گزارش شما اقتصاد: توصیه می شود برای عید از شیرینی های خشک استفاده کنید. شیرینی های نخودی بهترین پیشنهاد برای برگزاری مهمانی های عید است.

 کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه توصیه کرد: افراد شیرینی های خشک و نخودی را برای نوروز خریداری کنند.

بهمن خدادادیان با اشاره به افزایش خرید انواع شکلات و شیرینی در آستانه عید نوروز گفت: در خصوص خرید شیرینی نکته حائز اهمیت خرید این اقلام از مراکز معتبر است.

وی افزود: با توجه به اینکه احتمال استفاده از مواد ناموغوب و بعضا فاسد و نیز استفاده از انواع روغن های نامرغوب در تولید شیرینی وجود دارد، توصیه می شود افراد حتما شیرینی را از مراکز معتبر تهیه کنند.

این کارشناس بهداشت محیط با هشدار نسبت به خرید شیرینی از دستفروشان، گفت: این شیرینی ها عمدتا ارزان عرضه می شوند، چرا که از روغن های چندبار استفاده شده و به جای شکر هم عمدتا از خاک قند در پخت آنها استفاده می شود.

خدادادیان در خصوص زمان خرید شیرینی هم توصیه کرد: افراد در دو سه روز پایانی سال اقدام به خرید شیرینی کنند.

وی افزود: با توجه به فساد پذیری بالای شیرینی بهتر است این مواد نزدیک به عید خریداری شده و در مدت کوتاهی هم مصرف شوند.

این کارشناس بهداشت محیط همچنین در خصوص نوع شیرینی توصیه کرد: افراد از خرید شیرینی های خامه ای و میوه ای و مربایی خودداری کرده، چرا که فسادپذیری بالایی داشته و نمی توان آنها را طولانی مدت نگهداری کرد.

خدادادیان تصریح کرد: شیرینی های خشک و نخودی برای عید گزینه مناسبت تری است و مدت ماندگاری بالایی دارند.

وی افزود: شیرینی های خشک در کنار مدت ماندگاری بالا، ابعاد کوچک تری هم داشته و مصرف آنها به نسبت شیرینی های خامه ای کمتر موجب اضافه وزن می شود.

این کارشناس بهداشت محیط در خصوص محل نگهداری شیرینی هم تاکید کرد: شیرینی ها حتما در جای خشک و خنک نگهداری شده که دچار فساد و کپک زدگی نشوند./ منبع: ایسنا

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: