کارت ملی

کدخبر : 409

تا کنون ۲ میلیون قطعه کارت صادر و به متقاضیان تحویل شده است.

به گزارش شما اقتصاد: کارت ملی در ایران یک کارت هویتی است.کارت ملی به همه ایرانیان بالای ۱۵ سال اختصاص داده می‌شود. کارت ملی هوشمند نوعی کارت دیجیتالی است .

رییس سازمان ثبت احوال کشور گفت : با فعال سازی دوباره خط صدور کارت هوشمند ملی از اواخر دی ماه سال جاری تا کنون ۲ میلیون قطعه کارت صادر و به متقاضیان تحویل شده است.

هاشم کارگر افزود: در راستای سیاست ها و برنامه های دولت مردمی برای خدمتگزاری و خدمات دهی مناسب و بهینه به مردم،   به سرعت در مسیر ایفای تعهدات پیشین خود هستیم و با حمایت های وزیر کشور وهمت همکاران سازمان، ضمن راه اندازی دوباره تولید کارت هوشمند ملی، برنامه ریزی لازم برای صدور و ارائه کارت به تمامی متقاضیان  کارت هوشمند ملی که در گذشته موفق به تکمیل ثبت نام خویش شده اند و بیش از ۱۰ میلیون نفر هستند قبل از پایان نیمه اول سال ۱۴۰۱ آن را دریافت خواهند کرد.

معاون وزیر کشور ادامه داد: با بسیج توانمندی های داخلی ضمن بهره گیری از توان و تخصص داخلی کشور، امروز از اندوخته خوبی در فناوری و دانش تولید کارت هوشمند ملی با بالاترین کیفیت ممکن برخورداریم و در این امر می تواند نمونه ای از شناخت امکانات، توانمندی ها و دانش موجود در کشور جهت تبدیل تهدید به فرصت باشد.

وی گفت: نگاه تحولی به انجام امور و مسائل کشور که از سیاست های اصلی دولت سیزدهم است و جزء راهبردهای اساسی سازمان ثبت احوال کشور است تا بتوان با بهره وری بیشتر نسبت به انجام تکالیف و وظایف مربوطه اقدام کرد.  

صدور کارت هوشمند ملی به عنوان کلید ورود به دولت الکترونیک که موجب توزیع عادلانه فرصت‌ها، کاهش بسیاری از هزینه‌های دولت و مردم خواهد شد و همچنین کارت هوشمند ملی مهمترین کارت هویتی افراد است و افراد باید برای دریافت این کارت، خود به مراکز اعلام شده مراجعه کنند زیرا اثر انگشت آنها به منظور احراز هویت اخذ می‌شود.  در این کارت‌ها امضای الکترونیکی نیز درنظر گرفته شده است که باید توسط خود افراد ثبت شود.

برای همه ایرانیان واجد شرایط کارت هوشمند ملی صادر می شود و این افراد می توانند برای دریافت کارت هوشمند ملی به ادارات پست، ثبت احوال و دفاتر پیشخوان در سراسر کشور مراجعه کنند.|اقتصادآنلاین

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: