اربیل

کدخبر : 461

ستاد اطلاع رسانی امنیتی، وعده ارائه جزییات بیشتر از این حمله را داده است.

به گزارش شما اقتصادموشک به پایگاه‌های آمریکایی در اربیل اصابت کردند و آژیرهای خطر در کنسولگری آمریکا در اربیل نیز به صدا درآمد.ده‌ها موشک به مجتمع زیرین در استان اربیل، یکی از پایگاه‌ها و خوابگاه‌های نظامی آمریکا برخورد کرد. درب‌های سفارت آمریکا در بغداد نیز بسته شد.منابع خبری همچنین از اصابت چند راکت به نزدیکی کنسولگری آمریکا در اربیل خبر دادند.

 ستاد اطلاع رسانی امنیتی عراق با تایید حمله موشکی به اربیل در بیانیه ای کوتاه صبح امروز (یکشنبه) اعلام کرد که تحقیق در باره حادثه آغاز شده است.

حمله موشکی

 این ستاد در بیانیه کوتاه خود نوشته است که مناطق مختلفی از شهر اربیل نیمه شب گذشته در معرض چند حمله با موشک قرار گرفت و نیروهای امنیتی تحقیق و تفحص در باره حادثه را آغاز کرده اند.


مرکز موساد در اربیل در معرض حمله موشکی قرار گرفته و گزارش ها حاکی است که ۲ پایگاه سازمان اطلاعات و عملیات ویژه (موساد) سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی در اربیل هدف موشک قرار گرفته‌ است.

رسانه‌های عراقی به نقل از منابع امنیتی  افزودند که این پایگاه‌ها مرکز پیشرفته آموزشی بوده و هدف حمله موشک‌های بالستیک قرار گرفته است.

«صابرین‌نیوز» وابسته به نیروهای مقاومت عراق پیشتر اعلام کرد که شنبه شب ده‌ها انفجار شهر اربیل را لرزانده است و طی آن چند موشک به پایگاه‌های آمریکایی واقع در نزدیکی فرودگاه اربیل اصابت کرد.

برخی از رسانه های مقاومت عراقی نیز توئیت معنی دار آیت الله «سید کاظم حائری» از مراجع عظام عراقی را منتشر کرده اند که تنها به این آیه شریفه اکتفا کرده است: «ان الله عزیز ذوانتقام».

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: