سیل | سیل در کشور | سیل در تهران | سیل در زاهدان | سیل در اصفهان

کدخبر : 558

طبق پیش بینی هواشناسی و گزارش های ارسالی از سراسر کشور، ۱۸ استان در گیر سیل هستند.

سیل در کشور بی صورت بی سابقه رخ داد. ۱۸ استان کشور درگیر سیل هستند. مردم برای جلوگیری از خطر سیل تا ۵ روز دیگر به حاشیه رودخانه‌ها نروند. رئیس جمعیت هلال احمر گفت: هموطنان تا ۱۰ مرداد از قرار گرفتن در حریم رودخانه‌ها و نقاط کوهستانی خودداری کنند.

جدیدترین اخبار از سیل و بارش‌های اخیر کشور

با توجه به تداوم فعالیت سامانه بارشی در کشور آخرین وضعیت هواشناسی و وقوع سیل در استا‌ن‌ها اعلام شد. تا کنون سیلاب ۱۸ استان کشور را درگیر کرده و تعدادی قربانی را بر جای گذاشته است.

به نقل از صداوسیما، بارندگی‌ تا دوشنبه ادامه دارد.

از پارک خوردروها در کنار درختان فرسوده خودداری کنید.

احتمال ریزش کوه در جاده‌های شمالی زیاد خواهد بود.

 

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر:امدادگران جمعیت هلال احمر یک جسد دیگر را در محدوده امام‌زاده داوود کشف کردند و به این ترتیب شمار جانباختگان به هفت تن رسید.

۷۰۰ تن نیز به نقاط امن انتقال داده شدند.

۱۴ نفر نیز مفقود شدند که جستجو برای یافتن آنها ادامه دارد.

یک کشته و بیش از ۲۰ خودروی مفقودی در سیل رودهن

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: بیش از ۲۰ خودرو در سیل رودهن مفقود شدند.

محمد حسن نامی رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به وقوع سیل در رودهن گفت: سیلی شدید در روستاهای وسکاره، جورد و آردینه بخش رودهن به وقوع پیوسته است.

وی ادامه داد: متأسفانه بر اثر این سیل یک نفر جان خود را از دست داد.

نامی تصریح کرد: بیش از بیست خودرو در این سیل رودهن مفقود شدند و خسارت‌های بسیاری به بار آمده است.

خسارات میلیاردی سیل به سیستان و بلوچستان

غلامعباس بهرامی‌نیا مدیرکل امور عملیات راهداری، ماشین آلات و مدیریت بحران سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از خسارات ۳۵۰ میلیارد تومانی سیل به استان سیستان و بلوچستان و آماده‌باش راهداری در اصفهان، کرج و قزوین خبر داد.

مدیرکل امور عملیات راهداری، ماشین آلات و مدیریت بحران سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از خسارات ۳۵۰ میلیارد تومانی سیل به استان سیستان و بلوچستان و آماده‌باش راهداری در اصفهان، کرج و قزوین خبر داد.

غلامعباس بهرامی‌نیا، مدیرکل امور عملیات راهداری، ماشین آلات و مدیریت بحران سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، با بیان اینکه میزان خسارت وارده بر اثر سیل به محورهای استان‌های کرمان و هرمزگان در حال ارزیابی است، گفت: استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان بر اثر سیل آسیب دیدند و در استان‌هایی از جمله خوزستان که هشدار قرمز و نارنجی صادر شده بود، با کلیه امکانات راهداری در آماده باش کامل هستیم.

وی افزود: در حال حاضر در سه استان یاد شدهیک هزار و ۴۰۵ کیلومتر راه و ۵۰۰ ابنیه بر اثر سیل آسیب دیده‌اند.

مدیرکل امور عملیات راهداری، ماشین آلات و مدیریت بحران سازمان با اشاره به این‌که تاکنون ۲۵ هزار و ۲۰۰ متر مکعب در این سه استان ریزش برداری صورت گرفته است، عنوان کرد: هنوز در خصوص میزان خسارت وارده بر اثر سیل در استان‌های کرمان و هرمزگان به جمع بندی نهایی نرسیده ایم، با این حال اما سیل در سیستان وبلوچستان ۳۵۰ میلیارد تومان خسارت برجای گذاشته است.

بهرامی‌نیا در ادامه گفت: در حال حاضر ۳۳ محور روستایی مسدود شده است و از سایر روستاها نیز به علت صعب العبور بودن اطلاعاتی در دست نیست، همچنین از ۱۵ محور فرعی مسدود شده هفت محور بازگشایی شده است.

مدیرکل امور عملیات راهداری، ماشین آلات و مدیریت بحران سازمان با بیان این‌که در استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان ۱۷۳ گروه با ۷۷۳ دستگاه ماشین آلات راهداری با یک هزار و ۵۹۳ نفر نیروی راهداری در حال ارائه خدمات هستند، خاطرنشان کرد: در دیگر مناطق از جمله اصفهان، کرج و قزوین در صورت وقوع سیل آماده عملیات راهداری هستیم.

ادامه عملیات جست‌وجو در محدوده امامزاده داوود

به نقل از ایسنا، سخنگوی‌ سازمان آتش‌نشانی:

تعداد افرادی که آتش نشانان موفق شدند خارج شدند که به ۵ نفر رسید که سه آقا و دو خانم بودند؛ البته این آمار قطعی و تعداد کل نیست.

کماکان عملیات جست‌وجو با ملاحظاتی که وجود دارد، ادامه دارد.

ممنوعیت ورود افراد غیر بومی تا اطلاع ثانوی به شهرستان شمیرانات

به نقل از خبرنگاران‌جوان، ورود افراد غیر بومی و گردشگران تا اطلاع ثانوی به شهرستان شمیرانات ممنوع اعلام شد.

بنا به دستور دادستان عمومی و انقلاب لواسانات و مصوبات ستاد بحران شهرستان شمیرانات، ورود افراد غیر بومی و گردشگران به لحاظ پیشگیری از وقوع هرگونه حادثه تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

از شهروندان تقاضا می‌شود از ورود به منطقه لواسانات و رودبار قصران جدا خودداری فرمایند.

هشدار وقوع سیل برای امشب و دو روز آینده

به نقل از صداوسیما استاندار تهران گفت:

فعلا طبق آمار ۱۵ نفر مفقود وجود دارد.

امروز و دو روز آینده احتمال سیل وجود دارد.

مسیر دربند مسدود شد

رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران از شهروندان خواست به تذکرات و توصیه‌های مأموران پلیس راهور توجه کنند و از اصرار برای ادامه مسیر و تردد به سمت ارتفاعات دربند پرهیز کنند؛ چراکه این تصمیم برای صیانت از جان شهروندان در برابر حوادث احتمالی اتخاذ شده است.

رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران از انسداد مسیر منتهی به دربند خبرداد.

سرهنگ علی اصغر شریفی در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره گفت: با توجه به هشدار هواشناسی و حوادث تلخ شب گذشته در محدوده امام‌زاده داوود (ع)، مبنی بر احتمال بارش باران و وقوع سیل در روز جاری، از ساعت ۱۶ امروز پنجشنبه، تیم های عوامل شهرداری و پلیس راهور اقدام به اعمال محدودیت تردد در موقعیت میدان دربند به سمت شمال کردند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر مسیر تردد به سمت دربند مسدود است، گفت: تنها ساکنان این مناطق امکان تردد از میدان دربند به سمت شمال را دارند و دیگر خودروها و وسایل نقلیه باید از این میدان دور زده از سمت جنوب خارج شوند.

رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ از شهروندان خواست به تذکرات و توصیه‌های مأموران پلیس راهور توجه کنند و از اصرار برای ادامه مسیر و تردد به سمت ارتفاعات دربند پرهیز کنند؛ چراکه این تصمیم برای صیانت از جان شهروندان در برابر حوادث احتمالی اتخاذ شده است.

آخرین وضعیت ترافیکی جاده امام‌زاده داوود

به نقل از ایسنا، جانشین پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا با تشریح آخرین وضعیت معابر منتهی به جاده امام‌زاده داوود (ع) گفت که در صورت موافقت مدیریت بحران پلیس آمادگی انسداد مسیرهای منتهی به مناطقی نظیر دربند، درکه، جمشیدیه، توچال و … را دارد.

تیمور حسینی که در محل حادثه سیلاب امام‌زاده داوود (ع) حضور دارد، در گفت‌وگو با ایسنا درباره آخرین وضعیت ترافیکی این منطقه گفت: درپی وقوع سیل در امام‌زاده داوود (ع) عوامل پلیس راهنمایی و رانندگی در محل حاضر شده و نسبت به اجرای تمهیدات و محدودیت‌های ترافیکی برای تسهیل در تردد خودروهای امدادی اقدام کردند. در حال حاضر نیز جاده امام‌زاده داوود از سوی پلیس مسدود شده و این انسداد تا اطلاع ثانوی ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: تنها ساکنان روستاها و مناطقی که در مسیر واقع شده‌اند با هماهنگی دهیاری و شوراها می‌توانند در جاده تردد کنند و دیگر خودروها و افراد اجازه تردد در این مسیر را ندارند. وضعیت ترافیکی نیز در این مسیر عادی گزارش شده و مشکلی وجود ندارد، تنها کمی افزایش ترافیک در میدان شهران را شاهد بودیم که آن هم به دلیل حضور افراد کنجکاو و همچنین افرادی بود که از حادثه مطلع نبوده و قصد رفتن به این جاده را داشتند.

حسینی با بیان اینکه حجم زیادی از گل و لای وارد مسیر شده است، گفت: وضعیت در این جاده طوری بود که حتی برخی از خودروهای امدادی که دیگر کاربردی در امدادونجات نداشتند را نیز ترخیص کردیم تا امکان امدادرسانی بهتر فراهم شوند. از مردم نیز می‌خواهم که از حرکت به سمت این محدوده پرهیز کنند.

آخرین اخبار سیل بی سابقه در کشور | هشدار قرمز برای سیل در  کشور

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: