گوگل

کدخبر : 754

گوگل به‌دلیل شکایت ایالت آریزونا مبنی‌بر این‌که این شرکت به‌منظور ارائه‌ی تبلیغات هدفمند، کاربران اندروید را به‌طور غیرقانونی ردیابی کرده است، به پرداخت جریمه‌ی ۸۵ میلیون‌دلاری محکوم شد.

براساس گزارشی از بلومبرگ، مارک برنوویچ، دادستان کل در ماه می ۲۰۲۰ شکایتی علیه گوگل تنظیم کرد و مدعی شد این شرکت با جمع‌آوری داده‌های موقعیت‌مکانی از کاربران اندروید، حتی پس‌از خاموش کردن این گزینه، قانون حفاظت از حریم‌خصوصی مصرف‌کنندگان را نقض کرده است.

 

به‌نوشته‌ی Digitaltrends، گوگل در ماه ژانویه از دادگاه ایالتی آریزونا درخواست کرد که پرونده‌ی مربوط به ادعای جمع‌آوری غیرقانونی داده‌های موقعیت‌مکانی کاربران اندروید را رد کند؛ زیرا طبق قانون این ایالت، کلاهبرداری مورداشاره باید به یک تبلیغ یا فروش مرتبط باشد که البته قاضی پرونده با درخواست غول جستجوی اینترنت موافقت نکرد. دفتر برنوویچ روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که تسویه‌ی ۸۵ میلیون‌دلاری، بزرگ‌ترین مبلغی است که گوگل در ازای چنین تخلفاتی ملزم به پرداخت آن شده است. سخن‌گوی گوگل با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که شکایت ایالت آریزونا به سیاست‌های قدیمی‌تر محصولات این شرکت ارتباط دارد که طی سال‌های اخیر تغییر کرده‌اند. وی می‌گوید:

 

ما کنترل‌های ساده و گزینه‌های حذف خودکار داده‌های مکانی کاربران را ارائه می‌دهیم و تلاش ما این است تا همیشه داده‌های جمع‌آوری‌شده را به‌حداقل ممکن کاهش دهیم. ما از رفع این مشکل خوشحالیم و همچنان روی ارائه‌ی محصولات مفید تمرکز خواهیم کرد./منبع: زومیت

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: